TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ’NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ LAİKLİK
Haber
20 Nisan 2023 - Perşembe 11:28 Bu haber 3160 kez okundu
 
TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ’NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ LAİKLİK
Türkiye İşçi Partisi (TİP) İzmir ikinci bölge milletvekili adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Adaylar kent merkezinde, çarşıda ve sokaklarda yaptıkları çalışmalarda, Türkiye İşçi Partisi’ne neden oy vermeleri gerektiği konusunda vatandaşları bilgilendiriyor.
ÜLKE GÜNDEMİ Haberi
TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ’NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ LAİKLİK

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İzmir ikinci bölge milletvekili adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Adaylar kent merkezinde, çarşıda ve sokaklarda yaptıkları çalışmalarda, Türkiye İşçi Partisi’ne neden oy vermeleri gerektiği konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. Bu çalışmalar kapsamında Çamdibi semtinde çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunan İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi’nin kırmızı çizgisinin laiklik ilkesi olduğunu söyledi. Değirmenci yaptığı konuşmada, “Laiklik, kadın ve emekçi hakları kırmızı çizgimiz, toplumu ayrıştırıyorlar biz buna karşıyız” dedi.

Vatandaşların yoğun ve sıcak ilgisiyle karşılanan İrfan Değirmenci, bir kız çocuğunun yönelttiği, “İrfan ağabey, inşallah siz tutuklanmazsınız” sözü üzerine, Değirmenci, “Gençlerimiz, çocuklarımız doğru söyleyenler tutuklanırsa başına bir iş gelirse diye çekiniyor, tek bir kişi bile eksilmeyeceğiz. Biz suç işlemedik, suçumuz bu ülkeyi sevmek, tutuklanmayacağız, haksız yere tutuklananlar da özgürlüğüne kavuşacak,” diye yanıt verdi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş hakkında Balkan göçmeni olması nedeniyle çirkin iftiralarda bulunulduğunu hatırlatan İrfan Değirmenci şöyle konuştu:

“Tito’nun artığı dediler, yabancı ülkelerin adına çalışmakla suçladılar, ülkemizde yaşayan Balkanlar’dan, eski Yugoslavya’dan göç etmiş insanlarımızı incittiler. Bu insanlarımız en yurtsever insanlarımızdır, vatanperverdir. Biz de yurt sevgisiyle yola çıktık, işçinin, emekçinin, gücendirilenleri, ötekileştirilenlerin, hakkı yenilenlerin, adaletsizlikle karşılaşanların hakkını savunmaya sesi olmaya gidiyorum. Lale devri bitti sülale devri de bitecek diyor, genel başkanımız Türkiye İşçi Partisi mecliste çok sayıda milletvekili ile teslim edilmeli ki geride bıraktığımız 21 yılın hesabını soralım, mecliste var olmaya gidiyoruz.” 

Türkiye İşçi Partisi’ne verilecek her oyun kesinlikle boşa gitmeyeceğinin altını çizen Değirmenci, “Seçimlerde iki oy pusulası var. Önümüzde bir Cumhurbaşkanı’nı seçecek seçmen bir de TBMM görev alacak milletvekillerini. Duvarlara yazıyorlar görüyorum bir oy Kılıçdaroğlu’na bir oy TİP’e. Biz Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı olarak göreve başlayacağını düşünüyoruz. İkinci oy pusulasında TİP’e oy vererek Ankara’ya Meclise göndereceğinize ve TİP’in gurup kurmasını sağlayacak oyları vermenizi bekliyorum. TİP’e vereceğiniz oylarla güçlü bir muhalefet için TİP’i Ankara’ya göndereceksiniz. Meclise vereceğiniz oylarla halk gidecek. Hazineden tek kuruş yardım almadan kampanya çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkın desteği bizlerle olduğunu hissediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Karakaşlar Haber Editör: Mustafa Karakaşlar
Etiketler: TÜRKİYE, İŞÇİ, PARTİSİ’NİN, KIRMIZI, ÇİZGİSİ, LAİKLİK,
Haber Videosu