MİLLETVEKİLİ UYGUR, BİLİM FUARINI ZİYARET ETTİ
Haber
25 Aralık 2021 - Cumartesi 14:12 Bu haber 2094 kez okundu
 
MİLLETVEKİLİ UYGUR, BİLİM FUARINI ZİYARET ETTİ
AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda düzenlenen “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” nı ziyaret etti. Fuarı gezerek öğrencilerin projelerini inceleyen Milletvekili Uygur, öğrencilerden ve danışman öğretmenlerden bilgi aldı.
BİGADİÇ Haberi
MİLLETVEKİLİ UYGUR, BİLİM FUARINI ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülke genelinde ve ilimizde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenleniyor. Bu fuarlardan birisi de 22-23 Aralık tarihinde Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda düzenlendi. 

Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla düzenlenen fuarda birbirinden ilginç projeler görücüye çıktı.  19 projenin sergilendiği Bilim Fuarında 19 öğretmen ve 60 öğrenci görev aldı. 

Ziyaretiyle ilgili olarak Milletvekili Uygur;  “Mezunu olmaktan gurur duyduğum Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisemizin Ortaokul kısmı 1980, lise kısmı 1990’dan beri faaliyette. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’le yaptığımız görüşmeler neticesinde 2021/2022 Eğitim öğretim yılı itibariyle Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu oldu ve puanla öğrenci almaya başladı. Bu bilim fuarıyla da öğrencileri ilk kez hayallerini somutlaştırdılar. Gençlerimiz hayal ediyor, araştırıyor, öğreniyor, üretiyor bilimin ışığında geleceğe yürüyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yapmış olduğu birbirinden değerli projeler bizlere gelecek için umut veriyor. Güzel ülkemizin birçok okulunda, milyonlarca gencimizin eğitim gördüğü okullarda olduğu gibi Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisemizde de nice dehalar var, bu öğrencilerimizi en iyi şekilde yönlendirecek çok değerli öğretmenlerimiz var. Biz çocuklarımıza gençlerimize güveniyoruz. Projelerin oluşması ve sergilenmesinde emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Kaynak: (KH) - Karakaşlar Haber Editör: Mustafa Karakaşlar
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, UYGUR,, BİLİM, FUARINI, ZİYARET, ETTİ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı