İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı'ndan Havran Ziyareti
Haber
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 17:07 Bu haber 2428 kez okundu
 
İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı'ndan Havran Ziyareti
İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı'ndan Havran Ziyareti. İYİ Parti Başkanlığı yapılan havran ziyareti ile ilgili açıklama yayımladı.
HAVRAN Haberi
İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı'ndan Havran Ziyareti

Genel Başkanımızın “Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” sözleri ile başlatılan, vatandaşın nabzını tutmak ve siyaseti vatandaşın içinde yapabilmek için bizler de İlçe ilçe, mahalle mahalle, köy köy gezerek işçimizin, esnafımızın, köylümüzün, kadınımızın, gencimizin sesine kulak veriyoruz.

Son yıllarda kaderlerine terk edilen insanımızın yalnız olmadığını hissettirebilmek ve bir nebze olsun dertlerine derman olabilmek için Havran İlçe Başkanımız Mustafa Kızıl’ın organize ettiği ziyaretlerin

 ilk durağı Havran İlçemizin, Çamdibi Mahallesi oldu.

Yapılan ziyaretler hakkında konuşan Özlem URAL, Balıkesir’in her mahallesinde her köyünde, sessini duyurmayanların sorunları bir çığ gibi artarak büyümüş ve Genel Başkanımızın dediği gibi tıpış tıpış gidişlerini tescillemiş dedi ve ziyaret sırasında halktan aldıkları dikkat çekici bazı cümleleri aşağıdaki gibi sıraladı;

“Fallarına baktım artık gidiyorlar”

“Kendimizi savunmak zorunda kalmak istemiyoruz”

“10 liradan aşağıya meyve yok ama emekliye verilen artış 5”

“Bitirdiler bizi, Türkiye bitti”

Köylü sürekli olarak göz ardı edilmiş olmaktan yana dertli ve üzgün. Hatta kendi içlerinden çıkan insanlara bile güvenleri kalmamış durumda. Çamdibi Mahallesinin sakinlerinin ülke sorunlarının yanında en çok dertlendiği konu ise EYBEK suyunun gözünün değiştirilerek ellerinden alınmış olması. Halkımızın sorunlarını İlçe ve Büyükşehir Meclis üyelerimizle gündeme getirmek ve onların destekleri ile icra makamına geldiğimizde de çözüm üretebilmek için aktarılan tüm sorunları aldık ve kabul ettik.

Bizleri büyük bir heyecan içinde karşılayan ve dertlerini paylaşan değerli Çamdibi Mahalle sakinlerinden ayrıldıktan sonraki durağımız Sivil Toplum Kuruluşları oldu. Sırasıyla, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Soysal’ı, Havran Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fikret Keser’i, Havran Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Bayram’ı, Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer’i makamlarında ziyaret ederek odalarımızın sorunlarını konuşma fırsatı yakaladık. Görevi yeni devralan Osman Bayram’a başarılar dileyen Mustafa Kızıl, Özlem URAL ve beraberindeki heyet esnaflarımıza da uğrayarak bir istekleri olup olmadığını sordu.

“Hepimizin canını yakan, düzenini bozan pandemi şartlarında ayakta kalmaya çalışan bir de ülkenin genel sorunları ile boğuşmaktan yorgun düşmüş esnafımızın bizlere verdiği mesajı aldık ve kabul ettik” diyen Özlem Ural, esnafımızın kurduğu bazı cümlelerden bazı örnekleri aşağıdaki gibi sıraladı.

“Eskiden sadece bankamatik memuru vardı, şimdi eşlerini de sigortalıyorlar, kimse çalışmadığı halde ”

“Kurtarın artık bizi yeter”

“Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar”

“Alıştık artık palavralara. -hı, -hı diyoruz tamam”

Son olarak URAL şu ifadelerde bulundu;

İnsanlarımızın sorunlarını dinlemeye, not almaya, müdahale etmeye ve elimizden geldiğince dertlerine ortak olarak çözüm yolları üretmeye devam edeceğiz.

Siyasette kadınların sayısının artması ve daha İYİ yerlere gelmesi, tüm kadınların ülke yönetiminde talip olacağı ve görev alacağı yerler, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımakta. Bunu köylüsünden kentlisine hepimizin anlaması gerekiyor.

Köylümüz dertli, köylümüz küskün, köylümüz öfkeli ama öfkesini göstermeyecek kadar da onurlu. Tabi ‘onur’ kelimesinin anlamını çoktan unutmuş olanlar için bu hiçbir şey ifade etmeyecektir.

‘Köylü Milletin Efendisidir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, biz bu sözü de unutanlara hatırlatacağız.

Kaynak: (KH) - Karakaşlar Haber Editör: Mustafa Karakaşlar
Etiketler: İYİ, Parti, Balıkesir, İl, Başkanlığı'ndan, Havran, Ziyareti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı