EGE MAKEDONYA GÖÇMENLERİ DERNEĞİ ATA'SINI UNUTMADI
Haber
11 Kasım 2022 - Cuma 13:56 Bu haber 3585 kez okundu
 
EGE MAKEDONYA GÖÇMENLERİ DERNEĞİ ATA'SINI UNUTMADI
Ege Makedonya Göçmenleri Derneği, (EGEMAKGÖÇ) yaşama gözlerini yumduğu 10 Kasım günü Nergiz Parkı ve dernek binasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatırasına mevlit okutup pilav hayrı yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “10 Kasım’da böyle bir anma töreni düzenleyen Ege Makedonya Göçmenleri Derneği’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.
ÜLKE GÜNDEMİ Haberi
EGE MAKEDONYA GÖÇMENLERİ DERNEĞİ ATA'SINI UNUTMADI

Ege Makedonya Göçmenleri Derneği,  (EGEMAKGÖÇ) yaşama gözlerini yumduğu 10 Kasım günü Nergiz Parkı ve dernek binasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatırasına mevlit okutup pilav hayrı yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “10 Kasım’da böyle bir anma töreni düzenleyen Ege Makedonya Göçmenleri Derneği’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay başta olmak üzere; belediye meclis üyesi Yaşar Özcan, Mevlid- i Şerif okuyan ve duasını yapan Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler, Mevlid-i Şerif okuyan Goncalar Mahallesi Camisi imamı Mehmet Akif Toprak, hayır duasını okuyan camianın büyüğü Demir İşbilir, Çiğli, Maltepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Arslan ve Goncalar Mahallesi Muhtarı Ali Cansız etkinlikte hazır bulundu. 

EGEMAKGÖÇ Derneği Başkan vekili Mustafa Kemal Uzunkaya, dernek başkanı Serdar Bahar'ın bir toplantı nedeniyle İstanbul'da bulunduğunu hatırlattı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84'üncü yılında saygı ve sevgiyle anmak adına düzenlenen etkinliğe katılanlara teşekkür eden Uzunkaya, “Bu etkinlikte bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr.Cemil Tugay'a Müftümüz İsa Gürler'e, meclis üyemize muhtarlarımıza ayrıca;ikram edilen pilavın yapılmasını sağlayan Gonca yemek, Enver Gonca ve oğullarına işletme sahipleri Ahmet Gonca ve Serhan Gonca'ya, pilavın dağıtılmasını sağlayan Süleyman Gonca'ya ve yardımcısına, Karşıyaka ve Çiğli Belediyesi emekçilerine, derneğimiz üyelerine, hemşehrilerimize, dostlarımıza ve tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşlarının ve Aziz Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Karakaşlar Haber Editör: Mustafa Karakaşlar
Etiketler: EGE, MAKEDONYA, GÖÇMENLERİ, DERNEĞİ, ATA'SINI, UNUTMADI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı