BALKAN DERNEKLERİ'NDEN BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA BULUŞMASI
Haber
01 Aralık 2023 - Cuma 15:25 Bu haber 2809 kez okundu
 
BALKAN DERNEKLERİ'NDEN BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA BULUŞMASI
Karşıyaka'da Makedonya göçmeni olan Balkan hemşehri dernekleri sabah kahvaltısında bir araya geldi; birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etme kararı aldı.
ÜLKE GÜNDEMİ Haberi
BALKAN DERNEKLERİ'NDEN BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA BULUŞMASI

Sabah buluşmasına; Birleşik Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Ege Makedonya Göçmenleri Derneği, Karşıyaka Balkan Kadınları Derneği ve Karşıyaka Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanları, yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Kahvaltının sonunda dernek başkanları şu ortak açıklamayı yaptı:

Birlik ve beraberlik buluşmasında bir araya gelen Dernek Başkanları şu açıklamayı yaptı;  

“Karşıyaka’mızdaki Balkan göçmenleri dernekleri temsilcileri olarak bir araya gelerek temsil ettiğimiz büyük camiamız adına yapacağımız çalışmalar ve gündeme dair konular hakkında görüşlerin konuşulduğu nezaket dolu toplantımızı gerçekleştirdik. Karşıyaka’mızda yaşayan biz, Makedonya göçmenleri; Makedonya'nın çeşitli şehirlerinden, köylerinden göç eden, kendine özgü yöresel gelenek ve kültürü olan oldukça büyük bir camia olmanın gerektirdiği gibi kendi derneklerimiz aracılığıyla sesimizi, isteklerimizi, sorunlarımızı duyurabilmek ve çözülmesini sağlamak, kültürümüzü yaşatabilmek için gücümüz yettiğince çalışmalarımızı yapıyoruz. Tüm çabamız hak ettiğimiz saygınlığı görmek, kültürümüzü genç kuşaklara aktarıp yaşatılmasını sağlamak, yetişmiş, eğitimli, liyakat sahibi camiamız insanlarının yaşamın her alanında var olabilmesini ve yeteneklerini sergileme fırsatını kazanabilmeleri içindir. Samimi ve verimli geçen kahvaltıda birlikteliği ve dayanışmayı sağlamak için on beş günde bir toplanma kararı alınmıştır. Bundan sonra da bugünkü buluşmamızda mazeretlerini bildirip aramızda olamayan derneklerimiz de dahil olmak üzere Karşıyaka’mızdaki Balkan göçmenleri hemşehri dernekleri olarak birliktelik, dayanışmamız ve yardımlaşmamız her alanda büyüyerek her daim sürecektir. İlerleyen günlerde yapacağımız toplantıya Karşıyaka’mızdaki diğer Balkan Dernekleri’nindi katılmasını temenni ediyoruz.”

 
Kaynak: (KH) - Karakaşlar Haber Editör: Mustafa Karakaşlar
Etiketler: BALKAN, DERNEKLERİ'NDEN, BİRLİK,, BERABERLİK, VE, DAYANIŞMA, BULUŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı